Nuotr.: Linas Šilkaitis
Nuotr. Linas Šilkaitis

Septintąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Mažeikiuose iškovojo Jonavos „Sintek-Jonava“ (17-21) 101:96 (26:23, 24:26, 20:29, 31:18) palaužusi Mažeikių „Erelių“ (12-26) krepšininkus.

22
30
100%
9/9
6

Kovas NKL čempionato reguliariojo sezono antrajame etape jonaviečiai užbaigs kitą savaitgalį, kuomet ir spręs bilieto į atkrintamąsias likimas. Patekimą į atkrintamąsias „Sintek-Jonavai“ užtikrintų bent vienas „Tauragės“ ekipos pralaimėjimas kito savaitgalio rungtynėse.

Šiuo metu jonaviečiai turnyro lentelėje turi tiek pat pergalių kaip ir 11-oje pozicijoje žengiantis Molėtų „Ežerūnas“, tačiau molėtiškiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Pirmoje rungtynių dalyje Mažeikiuose komandos demonstravo lygų krepšinį ir minimalia persvara priekyje buvo svečiai – 50:49.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Erelių“ puolimo negalėjusi sustabdyti Jonavos ekipa krito į duobę – 59:68. Nors Justino Ramanausko dvitaškis taisė situaciją svečiams – 67:72, tačiau po trijų kėlinių šeimininkai turėjo 8 taškų persvarą – 78:70.

Suaktyvinę gynybą, R. Grigo auklėtiniai priartėjo prie varžovų ketvirtojo kėlinio pradžioje – 76:80. Penki mažeikiškių taškai be atsako vėl sugrąžino saugesnę persvarą „Ereliams“ – 85:76. Svečiai nesutriko – taškus rinko E. Serkevičius, po dvitaškį su pražanga pataikė Martynas Linkevičius ir Augustinas Jankaitis bei rezultatas tapo lygus – 86:86.

Modesto Žaunieriūnas kitoje atakoje pataikė tritaškį. Tiesa, penkiais taškais iš eilės atsakė M. Linkevičius ir Jonavos klubas jau buvo priekyje – 91:89. M. Žaunieriūnas atsakė dviem baudų metimais, tačiau pats greitai užsidirbo nesportinę pražangą. R. Juknevičius pataikė baudos metimą, dvitaškį pridėjo M. Linkevičius – 94:91.

Prasidėjus paskutinei minutei E. Serkevičiaus perdavimas A. Jankaičiui pavirto į dar du jonaviečių taškus – 96:91. „Ereliai“ atsakė dvitaškiu ir komandos apsikeitė tritaškiais – 99:96. „Ereliai“ bandė gelbėtis pražanga, tačiau baudų metimus tiksliai realizavęs M. Linkevičius įtvirtino savo komandos pergalę – 101:96.

Jonavos „Sintek-Jonava“: Martynas Linkevičius 22, Augustinas Jankaitis 18, Ernestas Serkevičius 17, Rytis Juknevičius 12, Martynas Pacevičius 10.

Mažeikių „Ereliai“: Mantvydas Staniulis 19, Tomas Zdanavičius ir Lavellas Boydas po 16.