Vieta lygoje: 10
Geriausias pasiekimas: 8
Blogiausias pasiekimas: 8
Daugiausia pataiko: Justas Vazalis

Geriausią karjeros mačą Nacionalinėje krepšinio lygoje sužaidęs Jonavos „Sintek-Jonavos“ puolėjas Justas Furmanavičius tapo pirmųjų aštuntfinalio rungtynių MVP.

Krepšininkas akistatoje su „Šilute“ per 34 minutes pelnė 32 taškus (6/6 dvit., 5/6 trit., 5/9 baudos), atkovojo 8 ir perėmė du kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 45 naudingumo balus.

Krepšininkas pasiekė asmeninius įmestų taškų (32), atkovotų kamuolių (8), aikštėje praleistų minučių (34) ir naudingumo balų rekordus (45).

24-erių metų 197 cm ūgio lengvojo krašto puolėjo traukiamas Jonavos klubas Šilutėje triumfavo 94:90 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

7-ąsias rungtynes NKL sužaidęs J. Furmanavičius pirmenybėse fiksuoja 18 taškų, 4,3 atkovoto kamuolio ir 19,7 naudingumo balų rodiklius.

Į pirmųjų aštuntfinalio rungtynių geriausių žaidėjų penketuką taip pat pateko Molėtų „Ežerūno“ atakų organizatorius Arnas Beručka.

Šis krepšininkas pergalingoje akistatoje 97:88 su Vilniaus „Perlu“ per 32 minutes įmetė 18 taškų (5/7 dvit., 2/3 trit., 2/5 baudos), atkovojo 3 ir perėmė du kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

21-erių metų 196 cm ūgio krepšininko traukiama ekipa triumfavo Vilniuje ir taip perėmė aštuntfinalio serijos namų aikštės pranašumą.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Tarp penkių geriausių žaidėjų atsidūrė ir A. Beručkos varžovas iš Vilniaus „Perlo“ ekipos Domantas Vilys, puikiai atakavęs nuo trijų taškų linijos.

19-metis 188 cm ūgio gynėjas per 26 minutes įmetė 30 taškų (3/8 dvit., 7/9 trit., 3/5 baudos), atkovojo 3 ir perėmė du kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Snaiperis buvo per žingsnį nuo savo rezultatyvumo rekordo (31). Šį sezoną gynėjas 30 taškų ribą pasiekė trečiąjį kartą.

Paskutines dvi vietas geriausių žaidėjų penketuke užėmė Joniškio „Delikateso“ atstovai Rytis Pipiras ir Šarūnas Beniušis, kurie savo klubą traukė į lengvą aštuntfinalio startą su Kauno „Žalgirio“ dubleriais 111:72.

Rytis Pipiras per 21 minutę spėjo pelnyti 14 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 3/4 baudos), atkovoti 5 kamuolius, atlikti 7 rezultatyvius perdavimus, perimti du kamuolius ir surinkti 26 naudingumo balus.

Tuo metu Šarūnas Beniušis per 24 minutes įmetė 24 taškus (10/13 dvit., 1/1 trit., 1/1 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir perėmė 1 kamuolį bei surinko 31 naudingumo balą.

Tinklalapis „nklyga.lt“ trumpai apžvelgia svarbiausius antradienį ir trečiadienį vykusių rungtynių įvykius.

Prarastas pranašumas. „Šilutės“ ir Vilniaus „Perlo“ komandos į aštuntfinalį pateko kaip aukščiausias vietas užėmusios ekipos, tačiau būtent jos jau pirmuose mačuose neteko savo aikštės pranašumo.

Penktoje pozicijoje likę šilutiškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje turėjo 5 taškų pranašumą, bet Jonavos krepšininkai smeigė keturis tritaškius iš eilės ir pamažu perėmė iniciatyvą, kurią išlaikė iki finalinio rungtynių švilpuko.

Tuo metu „Perlas“ po dviejų kėlinių pirmavo keturias taškais, tačiau trečiąjį kėlinį pralaimėjo devynių taškų skirtumu. Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms „Perlas“ pirmavo 87:86, bet Kostas Jonuška pataikė du tritaškius, Jonas Zakas – vieną, ir „Ežerūnas“ mačą užbaigė spurtu 11:1.

Taikėsi į trigubą dublį. Evaldas Džiaugys iš „Šilutės“ komandos buvo netoli trigubo dublio. Jis įmetė 17 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Šis krepšininkas aikštėje praleido beveik 37 minutes.

Sutriuškinimas. Joniškio „Delikatesas“ jaunuosius Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkus pranoko net 39 taškų persvara. Tiesa, šiame mače kauniečiai vertėsi be trijų krepšininkų, žaidžiančių „Žalgirio“ vyrų komandoje: Roko Jokubaičio, Luko Ulecko ir Eriko Venskaus. Negalėjo rungtyniauti ir vidutiniškai po 10 taškų pelnantis Marius Valinskas.

„Žalgirio“ dubleriai įmetė vos 6 tritaškius iš 36 (17 proc.), kai tuo metu „Delikatesas“ – 10 iš 21 (48 proc.). Pagal naudingumo balų skaičių „Delikatesas“ svečius pranoko beveik trigubai – 150:55.

Kaimynų derbis. Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ir Gargždų SC dvikovoje daug intrigos nebuvo. Klaipėdiečiai jau pirmajame kėlinyje pirmavo dviženkle persvara (24:12), po dviejų kėlinių buvo priekyje 22, o po trijų – 28 taškais.

Traumos. Rungtynės Klaipėdoje šeimininkams turėjo ir neigiamą atspalvį – traumas patyrė vieni pagrindinių krepšininkų Deividas Anužis ir Arūnas Mikalauskas. A. Mikalauskas antrajame kėlinyje susižeidė čiurną ir aikštėje daugiau nepasirodė. Tuo metu D. Anužiui atsinaujino šlaunies traumos padariniai ir šis taip pat negalėjo tęsti rungtynių.

Tritaškiai. Gargždų SC turi eilę itin pavojingų krepšininkų už tritaškio linijos, tačiau šįkart šis ginklas neveikė – Simono Serapino treniruojama ekipa įmetė tik 5 tritaškius iš 24 (21 proc.). Rokas Šimkevičius, Ernestas Jonkus ir S. Serapinas prametė po tris tritaškius, o Vaidotas Pečiukas – keturis. Pastarieji trys žaidėjai yra trys taikliausi gargždiškių snaiperiai.

Tvarkaraštis. Antrosios aštuntfinalio rungtynės bus žaidžiamos jau šiandien, kai „Žalgiris-2“ namie 18 val. priims Joniškio „Delikatesą“. Tuo metu rytoj 18 val. į kovą stos likusios trys poros.